BAJKA O TOM, JAK SI ČLOVĚK ZAČAROVAL VĚCI A PAK SE DIVIL

Žily, byly na světě MALÉ a VELKÉ věci. Ty „věci“ byly mystické, kouzelné, prostě začarované. Kdo je začaroval? Začarovali si je sami lidi. Tím, že daly věcem, událostem a skutečnostem tento název…Co je ale zajímavé…když se sešli dva lidi, a začali si o těch VELKÝCH a MALÝCH povídat, nestačili se divit. Zjistili, že to, co je pro někoho MALÁ věc a začaly ji říkat i SAMO – ZŘEJMOST, bylo pro toho druhého VELKÁ věc, někdy taky NE – DOSTUPNÁ, NE – PŘEKONATELNÁ.

No a jak ti lidi, těm věcem, situacím i překážkám daly tyhle jména, TAK JE ZAČAROVALI. A ony se podle toho začaly chovat..TI LIDÉ TOTIŽ NEVĚDĚLI, ŽE MAJÍ MAGICKOU MOC.

Podívejme se na MALÉ věci, jinak zvané SAMO – ZŘEJMOSTI. Když byly takto pojmenovány, tak začali lidem, které je takto nazvali, vstupovat do života SAMY. A tak pro jednoho bylo SAMO – ZŘEJMÉ, že bude mít bydlení a druhý bydlení docela často v rozhovorech nazval, že „bydlení je pro něj NE- DOSAŽITELNÉ“. A protože NE je v magickém světě jako byste říkali STOP, tak ten DRUHÝ si začaroval bydlení, protože dal na něj nálepku STOP.

A pak tady máme spoustu jiných pro někoho SAMO –ZŘEJMÝCH a NE- DOSAŽITELNÝCH VĚCÍ.

Sám si v duchu řekni, kam je řadíš ve tvém životě ty:

 • Jídlo
 • Voda – pitná, studená, teplá
 • Zdraví, fyzická kondice, tělo
 • Bydlení – byt, dům
 • Vzdělání
 • Peníze
 • Vztah …s partnerem, manželem, rodiči, dětmi, přáteli, kolegy v práci…
 • Zaměstnání
 • Podnikání
 • Věci – mobil, počítač, televize, auto, plachetnice, motorka, kolo, květiny…
 • Zážitky – výlety, společná činnost s blízkými, cestování, skok s padákem, tanec, sport, horolezení, létání, plachtění, rybaření….

……………………………

A jak lidé ty věci začarovali, tak se ty věci také k nim měly. Ty SAMO – ZŘEJMÉ, přišly SAMY. Mnohé z nich jsou teď ZKLAMANÉ Smutný obličej. Ony přišly SAMY. Někteří lidé si jich ani nevšimli. Nepřivítali je ve svém životě, ani se s nimi neradovali. Z některých se radovali, ale většinou jen krátkou chvíli. A ty věci jsou teď SAMY. Jsou smutné a ČASTO CHTĚJÍ ODEJÍT NEBO NAKONEC ODEJDOU …..a když zůstanou…a závidí těm věcem, co jsme je nazvali NE – DOSTUPNÉ. Protože jim věnujeme tolik pozornosti a energie. A když už se náhodou k těm VELKÝM NE-DOSTUPNÝM věcem přiblížíme, tak na ně volají. „Zůstaňte tam, kde jste. Tady to nestojí za nic. Tam kde jste, je o vás postaráno lépe. Lidé na vás myslí. I když vás začarovali a vy k nim nemůžete, jakmile byste přišli, ztratili byste jejich energii, jejich pozornost”. A VELKÉ NE-DOSTUPNÉ věci to poslouchají…a říkají si, že chtějí být takto VÝJIMEČNÉ stále, že se nechtějí stát MALÝMI, tak jak to lidé udělají, když si o nich přestanou myslet, že jsou NE-DOSTUPNÉ.

A všechno v životě lidí zůstávalo stejné. A mohli se snažit, ale KDYŽ KAŽDÝ DEN ČAROVALI STEJNĚ, VŠECHNO STEJNÉ ZŮSTÁVALO.

„Jak z toho začarovaného kruhu ven?“, zeptal se člověk, který se najednou celý uřícený a deprimovaný z té honičky zastavil. ZA – STAVIL. Položil otázku. Říkal si: „Proč nemůžu mít tamto, když ostatní tamto mají a je to pro ně SAMO – ZŘEJMOST?“

Zeptal se věcí, které nazval MALÉ a SAMO – zřejmé – „Proč to tak je?“ A pak se zeptal těch, které nazval VELKÉ – NE- DOSTUPNÉ.

Tak už to na světě chodí, že když se zeptáme, dostaneme odpověď. A ty „věci“ mu ukázaly, jak se k nim dosud choval. Jak je ZA – ČAROVAL svým vlastními slovy. Že nejsou ani MALÉ ani VELKÉ… SAMO – ZŘEJMÉ ani NE – DOSTUPNÉ. Že všechno je JEDNO –DUCHÉ. Pocházejí z jednoho ducha. Že on MÁ TU MAGICKOU MOC ČAROVAT…JEN TO DOSUD NEVĚDĚL.

Zeptal se člověk, jestli to může změnit. Samozřejmě, že to může změnit. Když může věci ZA-ČAROVAT, může věci OD-ČAROVAT. Má několik silných nástrojů – POJMENOVÁNÍ, EMOCE A POZORNOST. POJMENOVÁNÍ způsobí EMOCI – zda věc milujeme nebo nenávidíme nebo ji raději ignorujeme, když emoce moc bolí. A podle toho kolik POZORNOSTI ji věnujeme, roste nebo mizí z našeho života.

Všechno ztichlo. Člověk si to najednou všechno uvědomil. Ještě mu bylo vysvětleno, že stejným způsobem si pojmenoval všechny překážky – na MALÉ a VELKÉ. A podle toho jim sám určil velikost a sílu.

Dostal také upozornění, že jediná věc, která mu bude házet klacky pod nohy, když bude chtít svůj svět od – čarovat a užívat si všeho, co chce ve svém životě mít, jsou DÉMONI, které žijí z lidských negativních emocí (smutek, strach, zlost, vztek….). Ti démoni se jmenují ALE, COKDYŽ, AŽPAK, COTOMUŘEKNOUOSTATNÍ, TONEJDE, NEMŮŽU, TONEMŮŽEFUNGOVAT…a další.

Aha, řekl člověk. Takže co s DÉMONY?

Dostal odpověď. Vzpomeň si, že jedna z tvých magických substancí je POZORNOST, která dává sílu tam, kam ji směřuješ…tam to roste. „Ignorovat ses už naučil docela dobře. Ignoroval si dosud spoustu toho, co máš, a co bys chtěl. Teď si to prostě jen přeukládej v životě jinak. Nevěnuj démonům pozornost a oni půjdou tam, kde je vítají. Budou se cítit tak, jak se cítili MALÉ – SAMO – ZŘEJMÉ VĚCI. Budou smutné a odejdou.

Když začaruješ démony, pak už to půjde snadno. COKDYŽ, AŽPAK, COTOMUŘEKNOUOSTATNÍ a další zmizí z tvého života. Pak už stačí velmi málo. Použij tři magické substance, které máš.

POJMENOVÁNÍ Rudá růže

SAMO-ZŘEJMÉ MALÉ VĚCI pojmenuj jinak. Například jako BOHATSVÍ, HOJNOST, ……

NE-DOSTUPNÉ VELKÉ VĚCI pojmenuj jinak. Například jako BOHATSVÍ, HOJNOST,….

Tím, že dostane všechno stejné jméno, můžeš jim věnovat stejnou EMOCI i POZORNOST

EMOCE Červené srdce

Nejsilnější emoce je láska…v kombinaci s RADOSTÍ, ŠTĚSTÍM, NADŠENÍM je to silná substance

POZORNOST Objetí zleva

Směle věnuj všem věcem, které v životě máš stejnou pozornost. Ty, které už máš, z těch se stále raduj. A ty které ještě nemáš, pozvi se stejnou vřelostí, radostí a nadšením do svého života.

Jen tomu nech volný průběh. Nediv si, že věci, které jsi dlouho odmítal, nepřijdou hned. Některé ano a některé si počkají, jestli to myslíš fakt vážně.

Tvůj život získá nový rozměr. Od dnešního dne víš, že jsi MÁG nebo ČARODĚJKA A MÁŠ KOUZELNOU – ČAROVNOU MOC. A TU POUŽÍVÁŠ BUĎ PROTI SOBĚ NEBO PRO SEBE. A TA VOLBA JE JENOM NA TOBĚ.

Jako každá bajka má i tato na závěr poučení:

RADUJ SE Z VĚCÍ, KTERÉ UŽ MÁŠ A SE STEJNOU RADOSTÍ VÍTEJ  DO ŽIVOTA TY, PO KTERÝCH TOUŽÍŠ. ZAČNOU SE DÍT ZÁZRAKY  Veselý obličej

(angl. zázrak = magic)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *