CVIČENÍ „SPRÁVNÉ OTÁZKY“

Otázky, které si klademe, často prohlubují nepokoj v naší duši. A klademe si je stále. Řídí naši pozornost, ovlivňují způsob našeho myšlení a také to, jak se cítíme….a jak se podle našich pocitů chováme, jak reagujeme.

Už jste si někdy položili otázku “PROČ SE TO STALO PRÁVĚ MNĚ? PROČ ZROVNA JÁ MÁM TAKOVOU SMŮLU? PROČ JE ŽIVOT TAK NESPRAVEDLIVÝ?“

Nesprávné otázky dokážou naše obavy prohlubovat, zatímco správné otázky nás dokáží obav zbavit. Je však potřeba je mít dopředu nacvičené.

JAK SI TEDY POKLÁDAT TY SPRÁVNÉ OTÁZKY?

PŘÍKLADY OTÁZEK V SITUACI, KTEROU MÁME TENDENCE VNÍMAT NEGATIVNĚ

  1. Co mohu najít pozitivního na této situaci pro mě (pro moji rodinu)?
  2. Co je na této situaci skvělé?
  3. Co bych mohl/a na této situaci vytěžit?
  4. Jak můžu tuto situaci vyřešit?
  5. Co se mám z této situace naučit?
  6. Kam mně má tato situace posunout?

Přišli jste sami na další? Napište si je.

TEĎ PŘIJDE TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ! TRÉNINK OTÁZEK V SITUACÍCH, KDY NEGATIVNÍ SITUACE ZAČÍNÁ OVLIVŇOVAT VAŠE EMOCE A VAŠE CHOVÁNÍ.

Napište si otázky a noste je u sebe. Jakmile budete cítit, že negativní situace začíná ovlivňovat vaše emoce a vaše chování, vytáhněte otázky a soustřeďte se na odpovědi. Nejlépe si je zapište. Pravděpodobně se vám podaří zmírnit nežádoucí chování, které by zřejmě následovalo.

VYTVOŘTE SI NÁVYK.

Opakujte tuto techniku tak dlouho, dokud v každé negativní situaci přestanete nadávat na okolnosti, zúčastněné, hledat viníka atd.

ale

POLOŽÍTE SI SPRÁVNOU OTÁZKU…A BUDETE HLEDAT ODPOVĚDI!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *