KARIÉRNÍ KOUČINK: Michal

Koučink

Posted on 21.7.2013 http://kolami.cz/koucink/

IMG_1741

V poslední době se mi začalo měnit hodně věcí a to jak okolo mě, tak přímo v mém životě. Jednou z věcí , nad kterými visel v poslední době velký otazník byla moje práce. Zrušení naší části firmy bylo ve vzduchu již doslova několik let, ale nyní to bylo doopravdy, jen vlastní termín byla a pořád je neznámý. To vše mě přinutilo zamyslet se zda chci ve firmě pokračovat, či jestli nezkusím své štěstí jinde. Vše se krásně sešlo a během 21 dnů programu Neurorestart se začali dít věci. Vše skončilo skvělým způsobem a já si našel novou práci, která mě již teď strašným způsobem baví a inspiruje k další činnosti.

Zde jsem narazil na menší problém – oznámit ve stávajícím zaměstnání můj odchod. O tomto mém malém bloku se dozvěděla má kamarádka Hanka, se kterou jsem se seznámil na semináři MIO ŽIVĚ. Jako lektorka, trenérka a koučka mi navrhla společný koučovací rozhovor, ve kterém by se mě pokusila připravit na přednesení mé žádosti o výpověď. S nadšením jsem souhlasil a mohli jsme si domluvit termín callu na Skypu.

O koučinku jsem již mnoho slyšel a znám několik koučů. Nebylo to tudíž pro mě něco nepředstavitelného, ale i tak jsem se pln očekávání jaké to bude těšil na daný termín. Na začátek jsme si chvilku povídali o koučování jako celku a o mé práci abych jak já, tak Hanka dostala představu o čem náš rozhovor bude a jaká je vlastně situace v mé práci. Po chvíli jsme se tedy pustili do toho.

Svůj stav na začátku jsem na škále 1-10  ohodnotil číslem 6. Šéfa znám a tak nějak tuším, jak se k tomuto mohl postavit, ale zase vím co vše nemusí vyjít, takže prostě za šest. Poté jsme začali postupně rozebírat problematiku mého odchodu z práce. Pomocí Hančiných otázek se mi podařilo zformulovat několik oblastí, které bude třeba vyřešit, aby můj odchod proběhl hladce a bez problémů. Během několika minut jsem se podařilo nalézt odpovědi na otázky, které jakoby do teto doby neměli řešení. Celkově mi přišlo že už jen samotná přítomnost Hanky jako kouče je velmi přínosná. Jedna věc je totiž, když si mám na své otázky odpovídat sám, druhá psát si je na papír a třetí říkat je někomu dalšímu.

Během hodiny jsem si tak udělal jasno a stanovil si malý akční plán pro vlastní podporu mého plánu vedoucího k odchodu ze zaměstnání. Vše s velkým přispěním Hanky. Po této hodince, kdy jsem si nastínil různé problémy, které mohou nastat a na které jsem si našel řešení jsem se posunul o hodně vpřed a získal jistotu v to, že ať se již tane cokoli, tak to zvládnu a vše vyjde.

Toto zjištění mi strašně zvedlo náladu a závěrečné hodnocení jsem shrnul na 9.5. Člověk nikdy neví co jej může potkat a proto jsem se takt trochu vyvaroval čisté desítky.

Takovýto rozhovor s koučem, kterým jsem si prošel já vřele doporučuji všem! Možná si myslíte, že to není nic pro vás, že zrovna nic neřešíte, ale vězte, že i když se to nemusí zdát pomůže vám. Nemusíte zrovna něco řešit, ale i tak si můžete příjemně popovídat s někým, kdo vám rozumí.

Na závěr bych chtěl Hance moc poděkovat. Diky Hani.
Už teď se těším na náš další call.