ŽIVOTNÍ KOUČINK: Roman

S Hankou Fialovou jsem se potkal v období, kdy už mě doběhly psychické problémy, které jsem si způsobil sám tím, že jsem si toho nabral tolik, co jsem nebyl schopen unést, navíc se přestalo dařit a vše umocněno mou povahou, kdy vše musí být na 100 % a všemu dávám větší důležitost, než tomu ve skutečnosti je.

Od začátku jsem vnímal, že se do mě dokáže vcítit a že mi chce skutečně pomoci. To jsem ještě nevěděl, že si musím pomoci hlavně já sám…

Dokázala navodit pozitivní atmosféru, uklidňující barva hlasu a přístup byly něco, co na mě mělo blahodárný vliv.  Jako by nade mnou byl anděl strážný.

Bylo to období, kdy jsem myslel, že situaci neustojím…

Žádné naučené fráze z moudrých knih, ale promyšlený postup a práce na tom, abychom krůček po krůčku stabilizovali můj stav a hledali cesty jak se vrátit do normálního života. Velkou roli v tomto hrálo také to, že jsem si přiznal problém a byl jsem ochoten se svěřit do péče vynikající lékařky-psychiatra.

Vím, že si Hanka sama prošla několika složitými životními obdobími a možná to ji posunulo k tomu, že v rámci svých možností začala pomáhat jiným lidem.

Ty možnosti jsou nepřeberné, díky ní jsem překopal svůj hodnotový systém, uvědomil jsem si, že je třeba se zastavit a říct si, co je dobře a co špatně.

Naučil jsem se pozitivnímu pohledu na svět, že mám vždy volbu, že svůj život řídím já sám, na lidech hledám to dobré a na mé negativní zkušenosti jsem poznal jaký kdo opravdu je. Začal jsem si dělat pořádek sám v sobě a hlavně začal sám u sebe, což by měl zkusit každý a ne hledat chyby a vinu v něčem jiném.

Při mně zůstali jen praví přátelé a ti, co mi ukázali záda zůstali na dně telefonního seznamu.

Není důležité být s každým kamarád, ale obklopit se pozitivními lidmi, kteří mě můžou něčím obohatit. Já se jim to snažím vracet. Dnes si už vůbec nepřipouštím, co o mě říkají jiní…..je mi to jedno.

Hanka mi nastavila zrcadlo, co je v této plytké době důležité. Pořád se honíme za nesmyslnými konzumními věcmi….. snažím se chovat jinak a dělám věci, které mají hodnotu pro mě, ale také pro další lidi.

Vím, že Hanka pomohla i mé neuvěřitelné ženě, jen málo lidí by se mnou tak dlouhou dobu temna vydrželo.

Možná by každému člověku pomohla malá životní lekce, aby se začal chovat k sobě, blízkým a všemu jinak. Aby se opět ve společnosti začaly prosazovat ty pravé hodnoty a ne jen „materiálno“. Ale to už je jiný příběh.

Já jsem rád, že u mého příběhu byla i Hanka, protože i díky ní se to otočilo a narodilo se nové, mé doufám lepší já.

S respektem Roman Hulva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *