TFT: ZBAVTE SE STRACHU A OBAV RYCHLE A NAVŽDY

Co je TFT

TFT – meridiánový tapping – úspěšně se používá na celém světě v nejrůznějších případech obav, fobií, posttraumatických stresových poruch, chronických bolestí atd.

Byl použit poprvé v sedmdesátých letech minulého století – teorie tohoto postupu vycházela z energetických meridiánů akupunktury.

JAK TO FUNGUJE?

Prožijete nějaký negativní zážitek, který ve vás vzbudí zlost, rozhořčení nebo jinou negativní emoci. Pokud ho nedokážete „pustit z hlavy“ budujete další dráhy stresu a neklidu a tím se každá negativní emoce nebo přesvědčení posiluje. Tyto obavy se zhoršují a znemožňují nám efektivně vykonávat činnost, která se se zážitkem pojí. Tento proces lze zastavit tappingem. Tapping vysílá do mozku signály a vybízí ho, aby reagoval s klidem, bez obav a rozčilování. Je prokázáno, že výrazně snižuje hladinu kortizolu a tím následně redukuje stres.

Tapping funguje tak, že poklepáváme na určité elektricky citlivé body. Jedná se o stejné body, které používá akupunktura.

JAK S KLIENTY TAPPING PROVÁDÍM?

Na začátku si v rozhovoru popovídáme o tom, jaká jsou klientova přesvědčení, co ho trápí, brzdí, z čeho má strach.

Tapping probíhá tak, že nejprve ukážu, na jaké body budeme poklepávat – já osobně používám 8 základních bodů na těle a jeden na ruce.

Intenzitu obav, stresu či strachu měříme na subjektivní stupnici od 0 do 10, tak abychom věděli, jak se emoce mění  a zda klesá.

Základní tapping

Zákadním tappingem snižujeme intenzitu napětí, strachu a obavy.

Tapping s přerámováním

Většinou se stane, že když největší pocit napěti poleví, objeví se náhle, co je za strachem. Například nějaké omezující přesvědčení „já to nezvládnu“, „bojím se, že zklamu“. Jsou to „programy“ v mozku, které nás blokují a brání nám vykonávat činnosti, které bychom rádi vykonávali nebo jsou důležité pro naši práci. Často se pak těmto činnostem vyhýbáme nebo je odkládáme. Tím se vše jenom prohlubuje. Když tedy základním tappingem snížíme míru stresu, začneme pracovat na „přeprogramování“ – náhradě omezujícího přesvědčení za přesvědčení prospěšné…například „Zvládnu cokoliv, co budu chtít“.

ZKUSTE TO, ZTRATÍTE MAXIMÁLNĚ SVŮJ STRACH A OBAVY

Tappingem odstraníte překážky ze své hlavy velmi rychle a efektivně.

Vyhraďte si na sebe 2 hodinky času a nastartujte se tappingem do činností, které už dlouho odkládáte nebo kterých se bojíte. Stojí to za to.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *